Physical Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124
Physical Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124
Czy znasz to uczucie? Ważny telefon, rozmowa, meeting w mediach społecznościowych, a tu nagle „bach”. Bateria w telefonie mówi „do widzenia”. Rozładowuje się. To bardzo częsty scenariusz. Smartfony są już nieodłączną częścią naszego życia. Służą nam do pracy, zdobywania informacji, kontaktu między ludźmi. Niestety, ilość aplikacji, z których codziennie korzystamy: nawigacja, social media, wyszukiwarka połączeń PKP i inne sprawiają, że żywotność telefonu pozostawia wiele do życzenia. Wiele osób potwierdza, że ich smartfony rozładowują się w ciągu doby od naładowania i to w najmniej oczekiwanym momencie. Jak zatem dbać o baterie w smartfonie? Akumulator? Służymy praktycznymi poradami poniżej!
Bateria w smartfonie to bardzo „delikatny” element, który potrzebuje ze strony użytkownika odpowiedniej troski i uwagi. Najczęstszym powodem szybkiego rozładowywania się baterii są nieodpowiednie nawyki właścicieli telefonów. Najważniejsze z nich:
Na czas rozładowania baterii mają też wpływ warunki atmosferyczne. W zimie dużo częściej zdarza się, że poziom baterii spada nagle z dajmy na to 20% do 0%. Dlatego też odpowiednia pielęgnacja urządzenia, kiedy mróz i niskie temperatury nas dotykają jest priorytetowa.
Jak napisaliśmy powyżej duży wpływ na żywotność baterii mają między innymi aplikacje działające w tle. Przejdźmy zatem do konkretów: jak sprawdzić, które konkretnie apli pobierają najwięcej energii, nawet, kiedy ich teoretycznie nie używamy?
W następnych krokach możesz nie tylko zweryfikować, jakie aplikacje zabierają energię i rozładowują baterię. Możesz też ustalić zakres działania tych aplikacji, wyłączyć poszczególne funkcje.
Myślisz nad zakupem nowej baterii, bo stara się rozładuje? Warto przed inwestycją postawić na inne prewencyjne działanie, które może znacząco pomóc.
Każda bateria w telefonie ma określoną żywotność. Bateria w Twoim telefonie rozładowuje się błyskawicznie? Warto wejść na moment w rolę „mobilnego Sherlocka Holmesa – znaleźć przyczynę lub przyczyny szybkiego zużycia baterii. Decyzje o wymianę baterii zawsze możesz podjąć – warto jednak wcześniej sprawdzić jak możesz zadbać o tą dotychczasową i swój telefon.